pátek 1. září 2023

Zveme vás do knihovny ZÁŘÍ www.knihovna.rosice.cz

Od pátku 1. září se knihovna vrací k běžné otevírací době :

PO 8,00-11,30 12,30-17,00

ÚT

ST 8,00-11,30 12,30-17,00

ČT

PÁ 8,00-11,30 12,30-18,00

Výzva pro houbaře a fotografy

Na měsíc říjen připravujeme houbovou výstavu s názvem „Šup hříbečku do košíčku!“. Prosíme tedy všechny, kteří mají doma fotografie svých houbových úlovků (a s nimi případně na snímku i sami houbaři, manželky, děti, viz. snímek) a také ty, kteří mohou poskytnout výborný a osvědčený houbový recept, aby nám fotky (nejlépe s drobným popiskem) i recepty k výběru a případnému vystavení zapůjčili na oscanování. Možno poslat i e-mailem na knihovna@mesto.rosice.cz. Nejpozději do 22. září. Ať máme v říjnu co vystavovat. Děkujeme a těšíme se :-)

Veselý podzim v knihovně

Máme pro vás dvě novinky :

ZLATÁ ŠEDESÁTÁ

Hudební retrokvíz s Monikou Pokorovou nejen pro příznivce Univerzity volného času, ale i pro ty, kteří legendární šedesátky zažili a vůbec pro všechny, co mají rádi hudbu a staré fláky. Začínáme 11. října, kvíz se bude konat 2x měsíčně vždy ve středu od 10 hodin v knihovně.

KLUB KNIHOŽROUTI

pro děti od 8 do 13 let. Rádi čtete a taky třeba hrajete divadlo? Jestli znáte Listování Lukáše Hejlíka, víte, o čem mluvíme. Zkusíme dobré knížky a divadlo spojit dohromady. A uvidíme, co dramatického z toho vyleze. Vede Jarka Eliášová, která moc ráda čte. Začínáme od 3. října, každé úterý od 14 do 15 hodin v knihovně.

Další info v knihovně, na tel. 546 412 300 nebo na e-mailu knihovna@mesto.rosice.cz.

Fotografie v prázdninové Rose některým z vás docela zamotala hlavu. Tipovali jste okolí Trojice, ulici Zbýšovskou, ale manželé Daubnerovi jako první neomylně poznali ulici Kostelní v dávných dobách, kdy ještě neměla zpevněný povrch. A nabízíme vám další fotohádanku. Pohled na jeden dům, který stále stojí. Kdepak ho v Rosicích najdeme? Pokud víte, napište na knihovna@mesto.rosice.cz či zavolejte, tel. 546 412 300.