středa 31. ledna 2024

 Zveme vás do knihovny ÚNOR www.knihovna.rosice.cz

Výstava „Šikovné baby“

2. 2. - 28. 2.

Pletení, háčkování, krajky, obrázky, loutky, domečky, ponožky, přehozy, ručně šité tašky, drátkování, korálkování a další a další...v Rosicích a blízkém okolí žije a tvoří řada velice šikovných a zručných žen, o jejichž umu ví možná jen jejich nejbližší. A my jsme si řekly, že je to škoda. Proto pořádáme v chmurném měsíci únoru pestrou, rukodělnou výstavu a srdečně vás na ni zveme.

Vernisáž výstavy „Šikovné baby“

2. 2. od 16 do 17 hodin

..a nebude chybět ani zahájení výstavy. Jste zváni i na drobné občerstvení a drobný kulturní program, to vše samozřejmě spojené s prohlídkou výstavy a společenskou konverzací.

Velké poděkování

V uplynulém roce knihovna pořádala řadu akcí, na které by síly jejich dvou knihovnic zdaleka nestačily. A proto bychom touto cestou rády poděkovaly všem, kteří nám s přípravou těchto akcí, výstav, čtení, divadel, promítání, získávání starých fotek a materiálů pomáhali. Zejména pak pracovníkům KIC Rosice, správě zámku Rosice, Ivce Durkajové, firmě Pamiro, Markétě Czanádyové a Lucii Trundové, našim milým čtenářkám a paní Bobině Lacinové.

Výzva kočky

Protože se mezi námi a mezi našimi čtenáři pohybuje spousta milovníků koček, plánujeme na duben výstavu fotografií těchto domácích mazlíčků. Ponese název „Já a moje kočka“. Pokud i Vy patříte mezi příznivce nevyzpytatelných, tajnosnubných a introvertních tvorů, jakými kočky rozhodně jsou, vyberte tu – dle Vašeho názoru – nejlepší, nejvtipnější nebo nejkrásnější fotku Vaší kočky. Můžete na ní společně s kočkou být i Vy (pokud Vám to tedy kočka dovolí). Snímky můžete přinést do knihovny (naskenujeme), nebo posílat e-mailem na dresu knihovna@mesto.rosice.cz do 20.3.2024.

Memoria fotokoutek

V lednu udeřily silné mrazy, se sněhem to bylo slabší, takže rozhodně sněhová pokrývka nedosáhla takové výšky, jako na snímku z posledního vydání Rosy. A která že ulice v Rosicích byla tehdy opravdu zapadlá? Pro vysvětlení přikládám e-mail od pana V. Doubka. Děkujeme za odpověď!

„Ta fotka v Rose je samozřejmě od zatáčky mateřské školky Husova, tehdy Fučíkova ulice . Ale pro zajímavost to auto je Fiat 128 SPZ BOB- 45-75. Bylo to totiž naše auto. A tu díru ve sněhu jsem asi musel proházet jà, protože to byl můj úkol když byl sníh.“

Únorová Rosa přináší fotku personálu jedné z vyhlášených rosických restaurací. Která restaurace to byla a kdo je na snímku? Víte? Pište na knihovna@mesto.rosice.cz či zavolejte, tel. 546 412 300.

Vaše knihovnice