středa 3. ledna 2024

 Zveme vás do knihovny LEDEN www.knihovna.rosice.cz

V novém roce 2024 se na vás budeme těšit od středy 3. ledna v běžné otevírací době.

Výstava „Můžeš kreslit, můžeš psát, ale listy netrhat!“

3. 1.2024 - 31.1. 2024 vždy v otevírací dobu knihovny.

Laskavá výstava plná přání, věnování, přátelských slov a také obrázků vepsaných a namalovaných do školních památníků, které nám zapůjčily naše milé čtenářky všech věkových kategorií. Nejstarší památníček z roku 1936 patřil paní Anně Fojtové, ale máme i kousky z 50., 60. 70. a 80. let minulého století. Třeba tam najdete i své věnování s obrázkem, které jste někomu napsali a nakreslili před mnoha a mnoha lety.

Memoria fotokoutek

V prosinci jste vzpomínali, které provozovny a obchody fungovaly v nákupním středisku, postaveném začátkem 80. let na Palackého náměstí. Dnes zde sídlí mimo jiné prodejna Albert. Kdysi v začátcích jste mohli nakoupit v prodejně potravin Pramen, obstarat vitamíny v Ovoci a zelenině a po vystoupání do patra navštívit Papírnictví a domácí potřeby či Klenoty a hodinářství. Zvenku střediska pak byla k dispozici ještě trafika.

Leden by měl být nejchladnější měsíc v roce. No, uvidíme. Ale fotku Josefa Smělíka máme tentokrát opravdu velice zimní. Která ulice v Rosicích (téměř bez aut) zcela zapadla sněhem? Poznáte na snímku? Sněhová kalamita pravděpodobně rok 1987. Pokud víte, pište na knihovna@mesto.rosice.cz či zavolejte, tel. 546 412 300.

Ať se máte v Novém roce pořád čemu smát. Hodně zdraví, štěstí, klidu a pohody přejí vaše knihovnice

Monika Pokorová a Jarka Eliášová