úterý 1. března 2022

Zveme vás do knihovny BŘEZEN – pro nás stále Měsíc knihy!

V posledních letech je také Měsícem Internetu, ale toho je všude kolem až až, proto si dovolujeme apelovat LIDÉ, ČTĚTE (KNIHY)! V březnu nabízíme zájemcům registrace do knihovny zdarma. Děti do 15 let přihlašujeme bez poplatku a nakoupili jsme pro ně (zejména pak pro kluky) spoustu hezkých, co hezkých, krásných nových knížek. Těšíme se na všechny.

Výstava HRAČKY

2.3. - 30.3. 2022

Jaké hračky se skrývají v depozitáři Zámku Rosice? Přijďte si prohlédnout výstavu hraček, určenou nejen dětem. Plyšáci, panenky, auta, stavebnice a další kousky, se kterými jsme si hrávali před nějakými 10,20,30 a více lety – výstava se koná ve spolupráci se správou rosického zámku a bude přístupná vždy v otevírací dobu knihovny.

Upoutávka na výstavu velikonoční

Rádi bychom vyzdobili knihovnu vesele, jarně a velikonočně a budeme rádi, když se zapojíte i Vy a Vaše děti. Kdo rád maluje a vyrábí, ať přispěje k naší výstavě papírovým velikonočním vejcem (nejlépe velikost A4). Vyzdobte si ho dle vlastní chuti a doneste do knihovny v průběhu měsíce března. V dubnu pak papírové kraslice v knihovně doplní tradiční velikonoční skořápkovník, ve který se každoročně mění platan na Palackého náměstí.

Pohádková knihovna – Babice Zimice

25. 3. od 16 hodin

Zimo, zimo, táhni pryč!“ čtení, hraní, zpívání a povídání pro nejmenší děti. Přečteme si veselé pohádky a říkanky, zazpíváme jarní písničky a hlavně společně zaženeme zlou babici Zimici,

Čtení pro potěšení

měsíční kurs – první pokus

Nabídka pro žáky II. stupně ZŠ, případně pro dospělé, kteří nečtou rádi nahlas a chtěli by to změnit. Máte-li problémy se čteným projevem, zkuste náš měsíční kurs, který Vám může pomoci. Jak správně dýchat, číst srozumitelně, zřetelně, pomalu, správně intonovat, dělat pauzy a jak vnímat text a umět ho výrazově podat tak, aby byl zajímavý pro posluchače i pro Vás...každou březnovou středu od 15.30 do 16.30 se můžeme potkat v knihovně a zkusit si opravdu dobře počíst. Maximální počet účastníků je 5. V případě zájmu se bude kurs opakovat. Další informace na 546 412 300, případně knihovna@mesto.rosice.cz

V únorovém čísle Rosy jsme zveřejnili karnevalovou fotografii hudební skupiny, která těšila posluchače v Rosicích a okolí od 60. let 20. století. Jednalo se o kapelu Sextet Pavla Polanského. Její zakladatel Pavel Polanský, absolvent brněnské konzervatoře, patřil mezi výrazné hudební osobnosti našeho regionu. Jeho rukama prošly stovky dětí, které učil hrát na dechové nástroje v LŠU Rosice, kde působil nejprve jako učitel a posléze na pozici ředitelské. Dodnes na něho jeho žáci rádi vzpomínají.

A následuje opět jeden obrázek, tentokrát se jedná o snímek svatebčanů, který nám laskavě zapůjčila paní Hedvika Humpolíčková. Poznáte, na které rosické ulici byl vyfocen? Pokud ano, pište na knihovna@mesto.rosice.cz nebo volejte tel. 546 412 300