pondělí 28. října 2019


Zveme vás do knihovny LISTOPAD

Výstava „Rosický sport do roku 1989“ a prosba na čtenáře i nečtenáře
1. 11. - 30. 11. vždy v otevírací dobu knihovny

V měsíci listopadu proběhne v knihovně výstava fotografií na téma „Rosický sport do roku 1989“. Prosíme o případné zapůjčení snímků více i méně historických – fotbal, hokej, basketbal, kuželky – a to nejen přímo ze sportovních akcí, ale též fotky samotných sportovišť, která za desítky let prošla výraznými změnami. Vše čestně vrátíme.

UVČ

Listopadová UVČ bude ve znamení zdravého životního stylu – opět s výživovou poradkyní Terezou Kukol, která rosickou knihovnu navštíví v termínech 6. 11., 20. 11. a 27. 11. Ve středu 13. listopadu pak zveme všechny studenty naší Univerzity na přátelské posezení, kde si nejen příjemně popovídáme, ale také chystáme malé překvapení, při kterém se všichni určitě od srdce zasmějeme (a zavzpomínáme).

Pozvánka na PROSINEC

Kapřík Metlík pro nejmenší
2. 12. od 15 hodin v knihovně

Předvánoční dárek pro děti – do rosické knihovny přijede představit svou novou knížku o Kapříkovi Metlíkovi spisovatel Jan Opatřil. Zveme děti od 4 let i jejich rodiče na veselé čtení a vyprávění o životě pod hladinou rybníka (a velké přehrady). Vstup zdarma.

Rosický Betlém

...a jedna výzva pro všechny Rosičáky. V prosinci bychom chtěli v knihovně vytvořit rosický Betlém s figurami skutečných obyvatel města. Budeme rádi, když se i Vy zapojíte do vánoční cesty k naší rosické kapli Nejsvětější Trojice. Další informace viz přiložený plakátek.