úterý 30. dubna 2019


Zveme vás do knihovny KVĚTEN


Výstava – Jiří Trnka

2. 5. 2019 – 29. 5. 2019
Pro letošní květen jsme jako „výtvarníka měsíce“ zvolili Jiřího Trnku. Francouzský básník Jean Cocteau o něm řekl „Trnka – to je království dětství a poezie“. Andersenovy pohádky, Zahrada, Špalíček, Broučci a další a další něžné a jedinečné ilustrace, filmy, loutky z pravé i levé ruky Jiřího Trnky (byl totiž opravdu zručný obouruč). Malý, leč milý výběr z jeho rozsáhlého díla budou moci obdivovat naši čtenáři i návštěvníci v rámci cyklu „Vezmi papír, tužku..“ vždy v otevírací dobu knihovny.

Registrace zdarma pro nastávající maminky až do konce roku 2019

Letos to vypadá na plodný rok – proto opět připomínáme všem nastávajícím maminkám (těm, které o svém stavu ví i těm, které to ještě neví, ale tuší), že celý letošní rok – až do 31. 12. 2019 - se mohou v rosické knihovně registrovat či přeregistrovat zdarma. V nabídce máme nové knižní tituly zaměřené na těhotenství a péči o dítě, knihy o výchově, problémech s ní spojených, o vývojových stádiích dětí, hře, řeči, pohybu, zdravé stravě i zcela odlehčenou literaturu pro maminky, které se v některých fázích mohou cítit - mírně řečeno – vyčerpaně. Tož přijďte k nám.

Výzva pro letní i celoroční cestovatele

Blíží se léto, vytoužená doba dovolených a prázdninových výletů - v knihovním fondu na vás čeká velký výběr průvodců na cesty do všech možných koutů světa a i tipů na výlety po naší domácí krásné rodné hroudě. Je ovšem fakt, že zrovna průvodci jsou zboží dočasné a rychle se měnící, proto vyzýváme naše čtenáře – chcete-li si v knihovně půjčit bedekr (mimochodem víte, že tento výraz vznikl z příjmení vydavatele průvodců Karla Baedekera?), který zatím v nabídce nemáme a myslíte si, že by byl určitě zajímavý i pro jiné uživatele, napište vaše přání a pokud to bude v našich silách, doplníme do fondu, půjčíte si a můžete jet.


UPOZORNĚNÍ UZAVŘENÍ KNIHOVNY V MĚSÍCI ČERVENCI

Od 1. 7. 2019 do 31. 7. 2019 bude z důvodu čerpání dovolených a nutnosti přechodu půjčovního systému ze stávajícího programu Clavius na program Tritius Městská knihovna v Rosicích pro veřejnost UZAVŘENA. Takže doporučujeme čtenářům, aby si napůjčovali na čas dovolených co nejvíce knih v měsíci červnu. Nebojte se, prodloužíme. Děkujeme za pochopení.