středa 2. května 2018

Děti ze šuflíku
Výstava fotografií 11. 5. - 31. 5. 2018

Již podruhé vás zveme společně s profesionálními maminkami a zároveň amatérskými fotografkami na výstavu neformálních, živých, živelných, vřelých, vtipných i dojemných snímků dětí, které jsou určitě nevděčnějšími a také nejtěžšími objekty k fotografování, protože jsou téměř permanentně v pohybu...pokud zrovna nespí. Což nebývá často….při příležitosti zahájení výstavy se 11. 5. od 16 hodin v prostorách knihovny uskuteční vernisáž s dobrým jídlem a pitím, na které bude jistě hodně veselo. Vstup je zdarma.

!!!Výzva pro děti – přijďte si pro Dárek ke dni matek!!!

Tradičním dárkem ke Dni matek je kytička, ale Městská knihovna letos nabízí pro děti, které by rády potěšily svoje maminky – čtenářsky poukaz na roční registraci zdarma. Děti si mohou poukaz vyzvednout v knihovně od 2. 5. do 11. 5. Pokud se budou chtít maminky přihlásit, mají na to jeden jediný den – a to pondělí po Dni matek, tedy 14. 5., kdy je zdarma zaregistrujeme (samozřejmě pokud s sebou přinesou darovaný poukaz) ve výpůjční dobu knihovny od 8.00 do 17.00.

Poděkování

V měsíci dubnu nám knihovna doslova rozkvetla – ve všech odděleních byly k vidění svěže jarní obrázky rozkvetlých stromů, doplňující snímky historické Křížové cesty, která vede ke kapli Nejsvětější Trojice. Za obrázky děkujeme dětem a paním učitelkám ze všech provozů MŠ Zámecká a také z I. Stupně ZŠ Rosice. V chladných dnech potěšily všechny čtenáře i další návštěvníky knihovny, kteří se nemohli dočkat jara.

Univerzita volného času

Podrobné informace čekejte v zářijovém čísle Rosy. Podzimní semestr bude zaměřen na téma zdraví, umění a literaturu a poslením okruhem budou rodinné konstelace. Prvních 14 dnů v září budete mít možnost vybrat si z nabízených témat a osobně si vyplnit přihlášku, kterou si vyzvednete u výpůjčního pultu.

Quiet booky

Milé maminky s malými dětmi, v březnu jsme daly dětem dárek a tím jsou Quiet booky.
Quiet booky jsou šité knížky, které rozvíjí motorické schopnosti a kreativitu dětí. Knížky jsou plné barev, tvarů, her a objevů. Snažím se do svých knížek zakomponovat rozlišné aktivity jako jsou různé druhy zapínání, provlékání, hledání dvojiček, počítání, geometrické tvary, poznvání barev apod., takže děti se kromě samotného hraní i něco přiučí a potrénují ručičky. Mimo prvotní záměr jednotlivých stránek si děti většinou vymyslí mnoho dalších spojení, které dospělé ani nenapadne. To je taky důvod proč quiet booky zabaví děti dlouho, protože pokaždé objeví něco nového.“ Text ke knížkám je od autorky Zity Pirnosové. Najděte si její videa ke knihám. Hravá krása, které se nedá odolat. S tím souvisí i způsob, kterým knihy budeme půjčovat. Knížky jsou ruční práce a jsou plné různých drobných komponentů, takže tentokrát je budeme půjčovat pouze v knihovně, ale věříme, že Quiet booky budou ty knížky, které vám budou stát za tu cestu do knihovny a čas, který dětem a knížkám pověnujete. (MR)