středa 4. dubna 2018


Zveme vás do knihovny DUBENŠtěstí najdeš na prýglu
Autorské čtení a autogramiáda rosického rodáka, starého divadelníka a odborníka na brněnské hantec Miloše Menclera.
13. 4. od 17 do 18 hodin

Známé pohádky, historické příběhy, legendy i docela obyčejné příhody v jedinečném hantecovém provedení a originálním podání autora knihy, která je doplněna trefnými ilustracemi z dílny Pavla Čecha. Vzhledem k omezené kapacitě míst v poslechovém sálu doporučujeme rezervaci. Vstup je zdarma.

Křížová cesta pod rozkvetlými stromy
Výstava 3. 4. - 30. 4. 2018

Harmonické propojení fotografií památné kamenné křížové cesty na kopec Nejsvětější Trojice s obrázky rozkvetlých stromů, které namalovaly děti z MŠ a 1. stupně ZŠ Rosice. Možná je v dubnu na rozkvetlé stromy brzy, ale rádi bychom vás po mrazivém období navnadili na jaro a půvabné jarní vycházky krásným okolím Rosic.

UVČ
Březnovými studentskými úterky s Kateřinou Rovnou jsme v knihovně společně s takřka 40 studenty, zakončili v rámci semináře trénování paměti a kritického myšlení další blok Univerzity volného času. A už plánujeme další – tentokrát podzimní – semestr. Na říjen, listopad a prosinec 2018 chystáme opět přednášky na zajímavá témata, která vybírají sami účastníci z našeho nabídkového listu. Ve hře je zdraví, psychologie, rodinné konstelace, historie, umění a trénování paměti. O výsledcích a možnostech přihlášení do UVČ vás budeme informovat v květnovém vydání ROSY. Děkujeme za trvalou přízeň a hojný zájem a na podzim se budeme opět těšit na setkání s vámi.