čtvrtek 6. dubna 2023

 


Zveme vás do knihovny DUBEN www.knihovna.rosice.cz

Výstava „Rosické reclamare“

3.4.-28.4.

„Sedlákovo výborné pečivo a samožitný chléb!“, „Do zahrady růže, jiřinky a hlavně trvalky dodá Vám Strnad!“, „Umělé zuby ve zlatě i kaučuku zhotoví V. Pelikán“...v Rosicích jste si před 93 lety mohli obstarat úplně vše. Přijďte si prohlédnout nabídku obchodů a služeb z roku 1930. Reklamy, inzeráty a také sami živnostníci (resp. jejich fotografie) budou k vidění na dubnové výstavě, přístupné vždy v půjčovní dobu knihovny.

...a pozvánka na květnové divadelní techtle v knihovně

Další měsíc květen jsme se rozhodli věnovat rosickému i přespolnímu divadlu. Chystáme výstavu divadelních fotek, promítání a povídání o historii ochotníků v Rosicích a především DIVADELNÍ MINIFESTIVAL PRO DĚTI v týdnu od 22.5 do 26.5 (viz plakát). Další info v květnové Rose a sledujte naše webové stránky a FB. Moc se těšíme!

Memoria fotokoutek

V poslední Rose jsme si přihřáli vlastní polívčičku a zveřejnili foto dětského oddělení místní lidové knihovny. V té době sídlila v levém křídle rosického zámku (dnes městský úřad) a chodilo se stejnými dveřmi, které dnes vedou k podatelně MÚ. Dětské oddělení se nacházelo v zadní části knihovny. Správně odpověděl pan Daubner. Gratulujeme! Dnes pro změnu nepříliš známý snímek skupiny lidí, stojících před dřevěnou boudou. Poznáte na něm někoho? A co to bylo za budku dřevěnici? Kdepak se nacházela? Pokud víte, napište na knihovna@mesto.rosice.cz či zavolejte, tel. 546 412 300.