sobota 21. listopadu 2020

 Výdejní knižní okénko – od 23. 11. 2020

V knihovně se řídíme systémem PES. Od něj se bude odvíjet nabídka služeb.
Nyní je to tedy možnost vydávat knihy přes výdejní okénko (a vracet).
Dodržujte, prosím, vládou předepsaná nařízení. V tomto ohledu je zde nebudeme vyjmenovávat, je potřeba je sledovat. PES je živý organismus a tedy stále ve vývoji.
Jak to bude probíhat?
Nově jsme pro vás nechali zřídit ODLOŽKY. Tato služba je dostupná těm, co využívají ČTENÁŘSKÉ KONTO. Na rozdíl od REZERVACÍ, které blokují vypůjčené knihy, ODLOŽKAMI si můžete vybrat knihy, které jsou fyzicky přítomné v knihovně.
Jedeme v bezkontaktním režimu, obě tyto služby budou v době fungování přes výdejní okénko zdarma. Všechny ostatní platby – registrace atd. budeme vybírat, až to bude možné. Nemějte obavy, poplatky se nebudou navyšovat o sankce.
JAK OBJEDNÁVAT:
Vybírejte, prosím 1-5 kusů – kvůli balení, jakmile budete mít přečteno, objednáte si znovu.
1. Přes čtenářské konto z katalogu – tedy konkrétní tituly(1-5 kusů)
2. Mailem – ZDE PROSÍM NEUVÁDĚJTE KONKRÉTNÍ KNIHY, ANI AUTORY, jen napište, že máte zájem o přichystání knih v počtu od 1-5 dle výběru (detektivky, romantické, naše autory apod.). Mail: knihovna@mesto.rosice.cz
3. Telefonicky – vždy v půjčovní dobu knihovny (viz průkazka nebo webové stránky knihovny) na čísle 546412300.
Jak se dozvíte, že jsou pro vás knihy připravené k vyzvednutí?
1. Vy, co využijete čtenářského konta – systém vám pošle automaticky mail
2. Vy, co využijete mailovou poštu a necháte výběr na nás – můžete si knihy vyzvednout následující půjčovní den (příklad – objednáte v pondělí, vyzvednete ve středu)
3. Vy, co budete telefonovat – platí to stejné, jako při objednávce mailem
V nepůjčovní dny budeme chystat balíčky k výdeji.
Kdo z vás má potíže s přístupem do čtenářského konta, raději zavolejte a my vám dáme nové přístupové údaje, popřípadě se vám pokusíme vysvětlit takto na dálku postup.
Koho z vás ve čtenářském kontu zastaví zpráva o končící registraci a je mu kvůli neuhrazenému registračnímu poplatku znemožněno využít tedy služeb knihovny, zavolejte, my vám zde ve výpůjčním protokolu zaškrtneme „zaplatí příště“.
Mějte trpělivost, a snad brzy Na shledanou!
Za Měk Monika Rovná