úterý 2. ledna 2018

Vánoční výstavka i v lednu

Protože Advent roku 2017 byl poněkud krátký, prodlužujeme výstavku s názvem Vánoční čas i na měsíc leden. K vidění jsou vánočně, duchovně, ale též regionálně laděné exponáty zapůjčené ze Správy zámku Rosice a od ochotných čtenářů, kteří doma našli po babičkách řadu skutečných klenotů. Výstava je doplněna texty, které připomínají skutečné tradice našich předků, koledy, říkání, pověry, zvyky a také staré a mnohdy zapomenuté vánoční pokrmy, které nemají nic společného s kaprem a bramborovým salátem.

VÝZVA

Na únor chystáme v knihovně výstavu fotografií domácích mazlíčků – tedy vašich domácích mazlíčků. Pokud vlastníte povedené snímky svých psů, koček, papoušků, křečků, králíků, pavouků a jiných a chcete se s nimi pochlubit, vystavíme je v únoru v knihovně. Snímky si buď zapůjčíme v originále, nebo a to je lepší varianta, je můžete posílat e-mailem na adresu knihovna@mesto.rosice.cz – my si je vytiskneme a vzápětí nainstalujeme.

5. 1. v 17 hodin Večer Tříkrálový s Rosalkami

Dámský pěvecký sbor Rosalky nás v pochmurném lednovém čase oblaží veselými zpěvy – nový sálek v knihovně má výbornou akustiku, která zalahodí každému uchu. Počet míst v sále je ovšem omezen, včas si proto rezervujte místo.

Univerzita volného času

Už v lednu zahajuje další semestr Univerzity volného času, přihlášky vydáváme a přijímáme v knihovně 15. 1.
Leden věnujeme zdravému životnímu stylu a nabízíme následující přednášky :

16. 1. Tajemství zeleného koření: co jste nevěděli o petrželi aneb když jídlo léčí – přednáší Ing. Blanka Kocourková, Csc. z Mendelovy univerzity

23. 1. Digitální demence aneb vyhoďte tablety z okna. Připravily jsme pro vás informace o tom, jak zastavit u sebe a svých bližních digitální demenci.

30. 1. Je zdravá výživa opravdu zdravá? - přednáší Ing. Iva Hrnčiříková, Ph.D.  z Masarykovy univerzity

V únoru a březnu se v rámci UVČ můžete těšit na Evu Gärtnerovou MSc., která bude přednášet na téma, které vás zajímá, tedy genealogii v praxi. Už si můžete začít připravovat materiály, které budete potřebovat (veškeré dostupné rodné, oddací a úmrtní listy). I v tomto semestru se setkáte s Bc. Kateřinou Rovnou, trenérkou paměti. Nepůjde o pokračovací blok, přihlásit se můžou i ti, co dosud do našich školních lavic nezasedli.

VÝZVA

Na únor chystáme v knihovně výstavu fotografií domácích mazlíčků – tedy vašich domácích mazlíčků. Pokud vlastníte povedené snímky svých psů, koček, papoušků, křečků, králíků, pavouků a jiných a chcete se s nimi pochlubit, vystavíme je v únoru v knihovně. Snímky si buď zapůjčíme v originále, nebo a to je lepší varianta, je můžete posílat e-mailem na adresu knihovna@mesto.rosice.cz – my si je vytiskneme a vzápětí nainstalujeme.

Co nového v novém roce? Přestaneme pro vás chystat Desítku aneb deset knížek s komentářem. Zajímavé tipy na knížky a akce knihovny najdete na fb knihovny. Sledujte nás, váš zájem nás těší.

Vše dobré, hodně zdraví, štěstí, lásky a pohody
v novém roce vám přejí vaše knihovnice