středa 18. října 2017

Zveme vás do knihovny

Univerzita volného času:
Blok II. – Jak staré příběhy pronikají do těch současných
Lektorka – Mgr. Pavla Hrdinová
Nakolik se příběhy z antiky a bible odráží v textech současných evropských a amerických autorů? Kolik narážek na řeckou mytologii najdete v severské krimi? Mohu číst Da Vinciho kód, když nevím, co to je evangelium?

17. října – Řecká mytologie (Homér versus Fulghum)
24. října – Řecké drama (Aristofanes versus Žáček)
31. října – Římská poezie (Ovidius versus Shakespeare a Shaw)
7. listopadu – Biblické příběhy (Fulghum, Brown, Čapek a další)Rodinná pohoda, od 1. 10. do 31. 10.
Knihovna vyhlašuje výtvarnou soutěž na téma rodinná pohoda, která je určena nejen pro jednotlivce, ale i pro kolektivy. Inspirací nám byla Městská knihovna v Havlíčkově Brodě a nám se tento nápad velmi zalíbil. Soutěž bude probíhat od 1. do 31. října, 1. listopadu vyhlásíme 3 výherce a po celý měsíc listopad bude ve studovně knihovny probíhat výstava zúčastněných děl. Obrázky, výkresy a fotografie můžete odevzdávat přímo v knihovně. Nejhezčí díla budou odměněna.

Registrace prvňáčků, maminek a tatínků ZDARMA, od 1. 10. do 31. 10.
Letos poprvé NEBUDE PASOVÁNÍ PRVŇÁČKŮ. Mnohé děti umí číst ještě před vstupem do první třídy a do března pro ně čtení mnohdy ztratí to kouzlo, které působí v září a v říjnu, kdy je pro ně tato dovednost nová a atraktivní. Z minulých let máme tu zkušenost, že Pasování bylo školou oblíbené, ale knihovně nepřineslo kýžený efekt a to ten, že se děti spolu s rodiči do knihovny přihlásily. Máme pro vás tedy novinku. Registrujeme děti po celý říjen spolu s rodiči zdarma, podmínkou je PRVNÍ SPOLEČNÁ NÁVŠTĚVA, a to z důvodu vyplnění přihlášek. Knihovna je bohatě zásobena knihami z edic různých nakladatelsví První a Druhé čtení nebo Malované čtení. Je tedy z čeho vybírat. Těšíme se na vás.