středa 21. června 2017


Zveme vás do knihovny


DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ
Půjčovní doba o prázdninách
PO 8:00-11:30 12:30-17:00
ÚT 8:00-11:30 12:30-17:00
ST 8:00-11:30 12:30-17:00
ČT 8:00-11:30 12:30-15:00
PÁ zavřeno
 
Soutěžte s námi - Toulky rosickou historií
Gratulujeme vítězce paní Miluši Šrámkové k výhře překrásného kávovaru značky Tchibo. Všem ostatním děkujeme za účast.
 
Desítka aneb desítky spisovatelů, kteří píší pro muže (ověřeno muži)
Naši milí čtenáři, dnešní desítkou se vynasnažím vyhovět vašemu stesku po starém označení fondu zelenými a červenými proužky. Vypíšu vám sem autory, kteří zaujali další muže, protože rozumím vašemu znevýhodnění v knihovnách, které jsou plné literatury pro ženy, které v knihovnách naší velikosti a typu mají daleko větší výběr. Je to částečně dané i dobou, žen spisovatelek přibývá a dobře píšící spisovatelé se špatně hledají. Zkusím přidat i značky, ale jsou pouze orientační, žánry se mnohdy prolínají a to byl i důvod, proč jsme upustily od rozlišování proužky. (F - fantasy, H - humor, D - detektivka, S - sci-fi, V - válečná)
Bowden (F), Butcher (F, D), Carlo (skutečný příběh), Červenák (F hist.), Fabian (F), Feist (F), Gaiman (horory), Cwiek (F, H), Farland (F), Golden (S), Grzedowicz (F, S), Hassel (V), Herbert (S), Heteša (F), Hill (syn St. Kinga, horory), Kessler (V), King (horory, F), Knaak (F), Korněv (F), Koryta (D), Lebbon (S), Kopřiva (D,H), Kotleta (D, F), Žamboch (F), Kulhánek (F, S), Lovecraft (S, horory), Lutz (D), Mankell (D), Martin (F, Hra o trůny), May (D), McNab (V, thrillery), Morrell (thrillery), Nesbö (D), Niedl (D hist.), Nowak (V), Parker (D), Payne (H), Pratchett (F, H), Preston (thriller), Priest (jediná žena, S - zombie), Sapkowski (F), Ryan, A. (F - hist.), Scull (F), Sidebottom (hist.), Sýkora (D), Vácha (V), Zuiker (thrillery), Žemlička (F).
Zvlášť bych přidala knihy Marťan, Zmrtvýchvstání, celou sérii Agenta JFK, WarCraft, Star Wars, Warhammer, kde jsou autoři různí, ale vždy ti nejlepší z nejlepších.
Kdo si čte, ten nezlobí :-).
Monika Rovná