středa 2. prosince 2015

Zveme vás do knihovny v prosinci

8. 12. v 17 hodin
Přednáška Brněnské podzemí IV.

Cyklus přednášek vyvrcholí poutavým povídáním o tajemství pod Špilberkem, tajné cestě z hradu i novodobé nedokončené tramvajové štole pod špilberským kopcem. Své tajemství ukrývá i hradní studna, která je nejhlubší v českých zemích. Přednášejícím je opět Ing. Aleš Svoboda.

15. 12. v 17 hodin
USA a Havaj s Márovými

Známí cestovatelé prozkoumali všechny nejznámější národní parky severoamerického západu od jihu až ke kanadské hranici. Kromě překrásné přírody je zlákalo také centrum hazardu Las Vegas, červené koberce Hollywoodu nebo proslulá věznice Alcatraz. Na Havajských ostrovech navštívili vyhlášené pláže s mořem skrývajícím korálové útesy plné pestrobarevných rybek a tajemných želv.
Na vaši návštěvu se těší Jirka Mára s Jirkou, cestovatelem na vozíku

od 1. do 31. 12.
České Vánoce v literatuře
Výstavka knih s tematikou našich tradičních Vánoc, knížky si samozřejmě můžete v případě zájmu vypůjčit. Těšte se s námi na Vánoce s knížkami Petra Šulce, Valburgy Vavřincové, Pavla Toufara, hledejte tradiční recepty, vyrábějte ozdoby, dárky, dekorace, prohlédněte si betlémy, zpívejte koledy a čtěte dětem.