pátek 2. října 2015

• Výstavka knih a tisků Pravěk a dobrodružství v ilustracích Zdeňka Buriana
  • Výstava tvorby Zuzany Gajdošové

Výstavka knih a tisků Pravěk a dobrodružství v ilustracích Zdeňka Buriana

od 1. do 30. 10. (spolu se Správou zámku)

Burianovo dílo je fascinující už jen svým rozsahem. Za šedesát let své výtvarné činnosti vytvořil na 14 tisíc prací, z toho téměř 10 tisíc ilustrací. Mistrem byl Burian zejména na poli dobrodružné literatury. Vedle knižních obálek a ilustrací vytvořil množství obrazových doprovodů i k časopiseckým příběhům. Burianova osobitá schopnost evokovat pravěký svět se vtěsnala do téměř 900 originálů a současně otevřela prostor pro nesčetné množství otázek a polemických úvah.
(zdroj ZOO Dvůr Králové)

Výstava tvorby Zuzany Gajdošové

od 9. do 30. 10.
Tvorba,  jež je  odrazem přítomného okamžiku, energie, která se přes tvůrčí schopnosti autorky zhmotňuje do jisté formy dle (jejího) osobního cítění. Jde o formu vyjádření ducha.  Krása, rozmanitost, zvuky, chutě, vůně, doteky, pohyby, jedinečnosti, radosti, lásku, jež život nabízí, jsou otisknuty v každém šitém, háčkovaném i malovaném díle.
Výstava bude probíhat celý říjen.

Na vaši návštěvu se těší vaše knihovnice